Kulturní dům v Příboře, dříve známý jako Katolický dům, stojí už od roku 1911 v Lidické ulici v těsné blízkosti centra města.
V roce 1910 pověřilo nově založené Družstvo Katolický spolkový dům Bedřicha Karlsedera, nejvýznamnějšího představitele secesní architektury na Novojičínsku a příborského rodáka, vypracováním projektu budovy a následnou realizací. Některá stavitelova díla byla později prohlášena kulturními památkami.
Katolíci postavili kulturní stánek vlastními silami a z vlastních finančních prostředků. Získali tak důstojné místo pro svou bohatou spolkovou činnost, místo, kde se mohli scházet, hrát divadlo, pořádat kinematografická představení a později také cvičit.
V roce 1950 ale Družstvo o Katolický dům přišlo. Ten byl postupně přejmenován na Osvětový dům, později Dům kultury ROH. Jeho chod zajišťovaly n. p. Tatra, n. p. Loana, město Příbor, Vysoká škola veterinární Brno. V letech 1991–1993 Družstvo Katolický spolkový získalo objekt v rámci restitucí zpět. Členové Družstva pečovali o dům za přispění města, jak jen jim to jejich finanční prostředky dovolovaly. V domě nadále probíhaly kulturní akce, většinou pořádané městem. To nakonec rozhodnutím zastupitelstva v roce 2010 Katolický dům odkoupilo.
Katolický dům by ve 20. století šestkrát přistavován a přestavován.
Nejvýraznějších změn budova doznala v 60. a pak v 80. letech. Těmito necitlivými rekonstrukcemi dům ztratil svou původní secesní podobu. Částečně se do ní vrátil poslední opravou, kterou město Příbor - současný vlastník realizoval v letech 2014–2016.